SUSE OpenStack Cloud 8: szoftveresen vezérelt infrastruktúrát mindenkinek!


BUDAPEST
2018. május 29.

A SUSE bemutatta nagyvállalati felhasználásra szánt felhőplatformjának legújabb kiadását, a SUSE OpenStack Cloud 8-at. Az OpenStack Pike kiadására épülő SUSE OpenStack Cloud 8 az első olyan verzió, amely integrálja a SUSE OpenStack Cloud képességeit és a SUSE által tavaly megvásárolt HPE OpenStack technológiákat. A megoldás felgyorsítja a szoftveresen vezérelt infrastruktúrák bevezetését, emellett továbbfejlesztett interoperabilitása, skálázhatósága és rugalmassága révén támogatja a nagyvállalatokat az IT-rendszer modernizálásában, és ezen keresztül az éles piaci versenyben jelentkező, új üzleti kihívások legyőzésében is.

„A SUSE OpenStack Cloud platform fejlesztése során a nagyvállalatok igényeit tartottuk szem előtt, amelyek számára különösen fontos, hogy rövid határidő alatt képesek legyenek reagálni a piaci változásokra és az új igényekre. Ezért kiemelt előnyt jelent ügyfeleink számára, hogy a SUSE OpenStack Cloud rendkívül gyorsan és egyszerűen bevezethető. A hardvertanúsítások széles körének és a kiterjedt hypervisor-támogatásnak köszönhetően a SUSE OpenStack Cloud olyan egyedülálló megoldás a piacon, amely még nagyobb szabadságot kínál a vállalatoknak a szoftveresen vezérelt infrastruktúra kialakításában” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési igazgatója.

„A terjedőben lévő új alkalmazás- és felhőmodellek jelentős előnyöket kínálnak a szervezetek számára, az informatikai részlegeknek azonban kihívást jelent az új technológiák megfelelő, gyors bevezetése. Egyre többen állnak át szoftveresen vezérelt infrastruktúrákra, illetve OpenStack megoldásokra, ezért fontos szerepet játszik a sikeres működésben az üzemeltetés, a karbantartás, valamint a frissítés minél egyszerűbbé tétele” – mondta Gary Chen, az IDC szoftveresen vezérelt számítástechnikai megoldásokkal kapcsolatos kutatásokért felelős vezetője.

A SUSE OpenStack Cloud 8 olyan új fejlesztéseket foglal magában, amelyek segítik az IT átalakítását és a költségek csökkentését:

  • Nagyobb rugalmasság az ügyfelek számára az OpenStack Ironic teljes körű támogatásával. Az OpenStack Ironic segítségével gyorsan és egyszerűen beüzemelhetők a „bare metal” szerverek azoknál a végfelhasználóknál, akik egy hypervisoron futtatott, virtuális gép helyett fizikai gépre szeretnék telepíteni a szolgáltatás lemezképét.
  • Kiterjesztett interoperabilitás, a szoftveresen vezérelt hálózati működést támogató VMware NSX-V támogatásának köszönthetően.
  • Megnövelt skálázhatóság a nagyobb rendszerbevezetéseknél.
  • Az OpenStack Freezer támogatása, amellyel osztott mentési/visszaállítási DRaaS (katasztrófa utáni helyreállítási szolgáltatásokat) vehetnek igénybe az adatok mentését és visszaállítását automatizálni kívánó ügyfelek.
  • Kétféle életciklus-kezelő megoldás az OpenStack környezetek bevezetéséhez, karbantartásához és frissítéséhez: a hagyományos Crowbar és az Ardana-alapú Cloud Lifecycle Management eszköz.
  • Az ügyfelek hosszabb karbantartási és kivezetési periódusaihoz igazodó, kibővített, hároméves életciklus-támogatás.
  • Integrált, teljes körűen skálázható, nagyvállalati szintű monitorozó megoldás, amely egyszerűsíti a SUSE OpenStack Cloud környezetek és feladatok ellenőrzését, illetve kezelését.

 

 

Magyarországi Képviselet
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet a vállalati szoftvermegoldások hazai piacának egyik legfontosabb szereplője, a vállalati infrastruktúra egészére kiterjedő megoldást nyújt.A NetIQ termékvonal átfogó biztonsági portfóliót kínál, különös tekintettel a személyazonosság-kezelés, biztonság, megfelelőség és szolgáltatásmenedzsment terén. A Novell csoportmunkaeszközök, hálózati és fájlkezelési megoldások, valamint rendszer-felügyeleti termékek segítségével a vállalatok és intézmények produktívabbá, biztonságosabbá és könnyebben felügyelhetővé tehetik munkakörnyezetüket. A SUSE Linux, valamint a köré épülő portfólió hatékony, nyílt forráskódú megoldásokat biztosít a fizikai, virtuális és felhőalapú környezetekben egyaránt, legyen szó akár szerverekről, desktop oldali igényekről, felügyeletről vagy szolgáltatásokról.
A NetIQ, a Novell és a SUSE anyavállalatai a Micro Focus cégcsoport részét képezik.
A Magyarországi Képviselet termékeivel, az egyes területekre fókuszált fejlesztéssel, hazai konzultációs részlegével és partnereivel segíti ügyfeleit a kritikus fontosságú üzleti alkalmazások biztonságos, költséghatékony, és megbízható üzemeltetésében.

Sajtókapcsolat

Jekler Rudolf
Kommunikációs vezető
+36-1-489-4600
+36-20-9675-565

Kovács Viola
Vezető tanácsadó
+36-1-488-0255
+36-20-391-7382