Még egyszerűbb hozzáférés a felhőben és a Linux rendszereken

• Az AD Bridge hidat képez az Active Directory és a Linux rendszerek között, megkönnyítve a szerverek felügyeletét és kezelését

• A NetIQ Access Manager hozzáférés-felügyeleti megoldással mostantól még egyszerűbb a szoftverszolgáltatások és az alkalmazásprogramozási felületek hozzáféréseinek kezelése

BUDAPEST
2019. július 2.

Új megoldásokkal bővült a Micro Focus átfogó személyazonosság- és hozzáféréskezelési portfóliója. Az AD Bridge segítségével a szervezetek kiterjeszthetik az Active Directory címtárban alkalmazott beállításokat és biztonsági házirendeket a Linux környezetekre is. A NetIQ Access Manager új kiegészítői pedig a SaaS-szolgáltatások, illetve az API-k hozzáféréseinek felügyeletéhez nyújtanak hatékony támogatást a vállalatok számára.

Híd az Active Directory és a Linux között

Új termékek és kiegészítők jelentek meg a Micro Focus piacvezető személyazonosság- és hozzáféréskezelési kínálatában. Az AD Bridge 1.0 egyszerűsíti a Linux szerverek felügyeletét és kezelését a vállalatnál már használatban lévő Active Directory beállítások és biztonsági házirendek segítségével. A megoldás csatlakoztatja a szervereket az Active Directory domainhez, így egyetlen vezérlőpulton keresztül teszi lehetővé a Linux erőforrások azonosítását, kezelését és felügyeletét.

A szoftverrel a szervezetek ugyanazokat a csoportházirendeket, illetve hozzáférési és hitelesítési szolgáltatásokat használhatják a Linux környezetekben is, mint az Active Directory rendszerben. Így nincs szükség külön helyi felhasználói fiókokra az egyes Linux szervereken, ami megkönnyíti az adminisztrációs feladatokat, illetve a biztonságot is növeli.

Az eszköz ezenfelül fejlett audit és jelentéskészítési funkciókat kínál, és együttműködik egyéb, a kiemelt fiókok ellenőrzéséhez és felügyeletéhez használható Micro Focus termékekkel, beleértve a Privileged Account Manager, a Directory and Resource Administrator, valamit a Group Policy Administrator megoldásokat.

Nagyobb biztonságban a SaaS-fiókok

Új funkciókkal bővül a NetIQ Access Manager is. Az eszköz központosított hozzáférés-felügyeletet kínál mind a hagyományos, mind a webes alkalmazások esetében. Használatával a vállalatok egyszerű és biztonságos, egypontos bejelentkezésen (SSO) alapuló hozzáféréseket biztosíthatnak szoftvereikhez és szolgáltatásaikhoz a belső felhasználóik, az ügyfeleik és a partnereik számára egyaránt.

A legfrissebb kiadáshoz új kiegészítőként elérhető a SaaS Account Management platform, amely lehetővé teszi a szoftverszolgáltatásokhoz kapcsolódó fiókok felügyeleti feladatainak ellátását, beleértve a felhasználók vagy szerepkörök létrehozását, illetve a jogosultságok visszavonását. A szoftver az LDAP-alapú címtárszolgáltatásban tárolt információkat felhasználva képes automatikusan kiosztani a fiókokat a SaaS-szolgáltatók felé, majd a későbbiek során szinkronizálja is a változtatásokat, amelyeket a szervezetek a saját címtárszolgáltatásukban végeznek. Tehát amikor egy felhasználónak változnak a jogosultságai, például már nem szükséges hozzáférnie bizonyos alkalmazásokhoz, vagy amikor egy alkalmazott elhagyja a vállalatot, nem kell egyesével, manuálisan frissíteni a módosításokat az egyes alkalmazásoknál. A megoldás ugyanis automatikusan elvégzi a szükséges változtatásokat minden csatlakoztatott alkalmazásnál.

A megújult NetIQ Access Manager ezenfelül támogatja az alkalmazásprogramozási felületek (API) hozzáféréseinek ellenőrzését is: a Secure API Manager kiegészítő teljes körű API-kezelési infrastruktúrát kínál a biztonság erősítéséhez és a jogosultságok szabályozásához.

 

 

Micro Focus
A Micro Focus a második legnagyobb szoftvervállalat Európában, és világszinten is a legnagyobbak között szerepel. Kínálata magában foglalja a korábbi Attachmate, Borland, NetIQ és Novell vállalatok megoldásait, valamint a HPE szoftveres üzletágától 2017-ben átvett technológiákat.

Széles kínálatának köszönhetően a Micro Focus a vállalati infrastruktúra egészére kiterjedő megoldásokat képes nyújtani, és lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy a már meglévő üzleti alkalmazásaikat új technológiákkal ötvözzék, fenntartva azok folyamatos és zavartalan működését.

Választékában megtalálhatók terminálemulátor és egyéb megoldások, amelyek a nagygépes alkalmazások biztonságos és kényelmes használatát teszik lehetővé. Professzionális eszközökkel segíti továbbá a szoftverfejlesztési és tesztelési folyamatokat. Biztonsági portfóliója pedig a legújabb személyazonosság- és hozzáféréskezelési kihívások kezelésében támogatja a szervezeteket, illetve a biztonsági események kezeléséhez, valamint az adatok, alkalmazások és eszközök biztonságának fenntartásához kínál hatékonyan működő eszközöket.

Sajtókapcsolat

Jekler Rudolf
Kommunikációs vezető
+36-20-967-5565

Kovács Viola
Vezető tanácsadó
+36-30-510-8140